24-25 kwietnia 2017 V Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE 2017 Gdańsk.

24 kwietnia 2017 uczestniczyliśmy w wycieczce studialnej: Zwiedzanie instalacji energetycznych i petrochemicznych na Pomorzu. Wśród których znalazły się

NAFTOPORT Sp. z o.o. - gdzie wykonuje się przeładunki ropy naftowej i produktów naftowych.

ECOLOGIQ Sp. z o.o - fabryka energooszczędnych gotowych prefabrykowanych budynków z magazynami energii.

LINTE^2 - Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii, zrealizowane na rzecz Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

GSG Towers Sp. z o.o. odpowiedzialna za sprzedaż i produkcję wież do elektrowni wiatrowych na terenie Stoczni Gdańsk przy wykorzystaniu infrastruktury stoczniowej. 

25 kwietnia 2017 roku miał miejsce pierwszy dzień Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017. Konferencja miała miejsce w Europejskim Centrum Solidarności I European Solidarity Centre. Uczestnicy konferencji debatowali m.in. nad sposobami zabezpieczenia polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów, przed ryzykami, jakie wynikają z sytuacji międzynarodowej oraz polityki Unii Europejskiej. Organizatorem konferencji było Europejskie Centrum Biznesu.

Podczas konferencji V Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2017 była możliwość wynajmu samochodu elektrycznego z instruktorem, który podczas jazdy dzielił się swoją wiedzą na temat pojazdów elektrycznych z kierującym. Na własnej skórze mogliśmy ocenić komfort korzystania z pojazdów elektrycznych.

Dodatkowo w ramach Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2017 organizatorzy umożliwili uczestnikom zwiedzanie wystawy stałej, dedykowanej historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, przyczyniających się do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawa ta stanowi serce Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre, w którym odbyła się konferencja. 

Na zakończenie pierwszego dnia obrad OSE Gdańsk 2017 odbyła się po raz piąty wieczorna Gala wręczenia nagród „Bursztyny Polskiej Energetyki” oraz po raz drugi wręczono nagrodę „Fale Innowacji”. Nagroda „Fale Innowacji” – to specjalne wyróżnienie od Grupy GPEC dla najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań, zgłaszanych przez firmy i instytucje w ramach odbywającego się w drugim dniu eventu panelu „Laboratorium Innowacyjności”. Laureatem tegorocznej nagrody, wręczonej przez Członka Zarządu Grupy GPEC Annę Jakób, została firma N-ERGIA Sp. z o.o. Spin–off Pol.Śl. Nowe Technologie za realizację projektu instalacji odzysku i zagospodarowania ciepła spalin kotłowych zapewniająca oczyszczanie spalin, obniżenie zużycia paliw pierwotnych i emisji CO2.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl